• 0 دیدگاه

خرید کتاب برای دانشگاه ، مدرسه ، هدیه برای دوستان یا مطالعه آزاد یک کار بسیار معمول هست که در طول روز ممکن انجام بدیم.اما خرید کتاب برای ربات ها کاری است که باید در آینده نه چندان دور خودمون رو بهش عادت بدیم.

یک تیم از محققان در دانشگاه استنفورد در حال بررسی و توسعه‌ی سیستم آموزش هوش مصنوعی هستند که ربات هایی رو طراحیی کنند تا بتونه رفتارهای افراد رو براساس اطلاعات خودش پیش بینی کنه.

محققان، منبع اطلاعات ربات‌ها را به Wattpad متصل کردند. Wattpad یک فضای نوشتاری آنلاین هست که افراد می تونن متن‌های ادبی خودشون ، شامل داستان، مقاله و شعر را روی این سایت منتشر کنند. در اینجا آرشیوی حاوی ۶۰۰ هزار داستان وجود داره که ربات با ارجاع به مضمون این داستان‌ها احتمالا می‌تواند عکس‌العمل انسان به یک رفتار یا حرف را تا حدی پیش‌بینی کنند.

این تیم تحقیقاتی در توضیح شیوه‌ی خود گفته: “از میان میلیون‌ها کلمه [و رفتار]، این الگوهای رایجی که در متن‌ها نوشته شده، بیش‌تر احتمال به وقوع پیوستن را دارند.بطور مثال :
-  یک کاراکتر داستان وقتی به اتاق وارد می‌شود، اول چراغ را روشن می‌کنه،
- در مقابل تعریف و تحسین دیگران از خودش سرخ می‌شه
- و اگر در جلسه باشد، گوشی‌اش را جواب نمی‌ده.”

در تست‌های اولیه، سیستم هوش مصنوعی مجهز به این تکنولوژی قادر بود در ۹۱ درصد موارد، اشیا و انسان‌ها را شناسایی کنه و در ۷۱ درصد موارد پیش‌بینی صحیحی از رفتار بعدی افراد داشته باشند.
پس پیشنهاد میکنیم در انتخاب خرید کتاب برای خودمون و ربات هامون بیشتر دقت کنیم.چرا که انتخاب درست یا  نادرست یک موضوع می تونه دنیایی رو متحول کنه.

منبع: Engadget