زمان‌بندی ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰

ثبت نام کنکور کارشناسی ارشد در ۶ گروه علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و دامپزشکی از ۱۳۹۹/۹/۱۶ آغاز و تا ۱۳۹۹/۹/۲۳ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور در حال انجام است.

علاقه مندان به ادامه تحصیل در رشته محل های کارشناسی ارشد سراسری و دانشگاه آزاد به منظور موفقیت در آزمون جامع سازمان سنجش نیازمند برنامه ریزی صحیح و مطالعه دقیق منابع کنکور کارشناسی ارشد می باشند . انتخاب منابع مفید و مناسب مسیر داوطلب را هموار کرده و او را به کسب رتبه قبولی در ارشد ۱۴۰۰ نزدیک می کند.

در این مقاله و چند مقاله پیش رو به جمع آوری منابع مربوط به تمامی رشته ها در ۶ گروه آزمایشی پرداخته ایم که می توانید با تهیه و مطالعه آن ها آمادگی های لازم را کسب کنید. البته معرفی این منابع به معنی انحصاری بودن آن نیست بلکه شما می توانید برای تسلط بیشتر، کتاب ها و منابع مرتبط را نیز مطالعه نمایید یا برای دروسی که چندین منبع معرفی شده است در صورت مشابه بودن محتوا، یکی از آن ها را مورد مطالعه قرار دهید.

بر اساس دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد، رشته های مختلف این مقطع با توجه به تجانس آنها به گروه های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی، هنر و دامپزشکی تقسیم می شوند. داوطلبان بر اساس میزان علاقه مندی خود، رشته امتحانی مورد نظر را انتخاب و پس از ثبت نام و دریافت کارت ورود به جلسه کنکور کارشناسی ارشد در آزمون مربوط به آن شرکت می کنند .

هر رشته امتحانی از رشته گرایش هایی تشکیل شده که دارای کد ضریب های مختلفی می باشند. رشته گرایش هایی که ضرایب دروس یکسانی دارند در یک کد ضریب قرار گرفته و منابع آن ها نیز یکسان می باشد. در ادامه منابع آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ این رشته ها را به تفکیک گروه های مختلف ارائه می دهیم. در هر گروه با کلیک روی رشته مورد نظر خود می توانید لیست منابع مربوط به آن رشته را مشاهده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X